Somuncu-Baba-Aşkın-Sırrı-Orijinal-Film-Müzikleri---Engin-Arslan-Mayki-Murat-Başaran

Somuncu Baba Aşkın Sırrı Orjinal Fim Müzikleri, Müzikseverlerle Buluşuyor

Geçtiğimiz yıl vizyona giren ve bugüne kadar Türk Sinema tarihinde yapılmış en büyük bütçeli tasavvuf filmi olan Somuncu Baba Aşkın Sırrı’nın soundtrack müzikleri sinema ve müzikseverler ile buluşuyor.

Anadolu düşünce dünyasının önemli karakterlerinden biri olan Şeyh Hamid’i Veli’nin hayatını beyaz perdeye aktaran filmin soundtrack müzikleri de başarılı sahneleri kadar beğenilmişti.

Anadolu düşünce dünyasının önemli karakterlerinden biri olan Şeyh Hamid’i Veli’nin hayatını beyaz perdeye aktaran filmin soundtrack müzikleri de başarılı sahneleri kadar beğenilmişti. Yönetmen Kürşat Kızbaz’ın Somuncu Baba’nın gerçek hayatını beyaz perdeye aktardığı film halen tüm dünyada 30’u aşkın ülkede özel gösterim ve galalar ile izleyicileriyle buluşmaya devam ediyor.

Anadolu tasavvuf ezgilerini, çok sesli enstürimanlar ve çağdaş aranjelerle harmanlayarak hayata geçirdi.

Kalan Müzik etiketiyle çıkacak olan albümde Engin Arslan ve Mayki Murat Başaran’ın imzası bulunmakta. Daha önce Yunus Emre Aşkın Sesi filminin de müziklerini hazırlayan ikili, 20 parçadan oluşan soundtrack albümde, Anadolu tasavvuf ezgilerini, çok sesli enstürimanlar ve çağdaş aranjelerle harmanlayarak hayata geçirdi.

Bir Yorum Yazın